بک لینک چیست و بک لینک مضر و مفید

0
بک لینک به لینکهای میگویند که از سایت یا سایت های دیگری به سایت شما داده می شود. یعنی مثلا در سایت ایکیس لینک سایت شما گذاشته می شود و با کلیک بر روی ان افراد وارد سایت شما می شوند. بک لینک هم رایگاه است و هم خریدنی.  مثلا شما میتوانید در قسمت نظرات سایت های دیگر در کنار اینکه از سایت ان شخص و مطلب تشکر میکنید و نظر میدهید لینک سایتتان را هم بگذارید. مثلا یک کلمه کلیدی از موضوع سایت را زیر نظرات بگذارید وبه ان لینک سایتتان را بدهدی.

بک‌ لینک چیست Link Building

طبق بررسی های بدست امده در حال حاضر تعریف بک لینک در بین مدیران سایت‌ها و شاید برخی مشاورین سئو کمی با آنچه که در واقعیت هست فرق میکنند. در عکس زیر نتیجه گوگل در مورد جست‌وجوی  What is a backlinkرا ببینید :

بک لینک چیست
بک لینک چیست

به گزارش سایت سیب رنک بک‌ لینک یک لینک خروجی از یک صفحه به صفحه دیگر است. هرچه بک‌ لینک بیشتری به سایت شما داده شود ، سایتتان پیشرفت بیشتری خواهد داشت. در واقع بک‌ لینک یعنی لینک‌هایی که یک سایت دیگر به سایت شما خواهد داد. حالا این بک‌ لینک‌ها می‌توانند از سایت‌های مرتبط و غیرمرتبط باشند . البته باید بدانید که این بک لینک ها میتواند تاثیر مثبتی بر روی سایتتان داشته باشند و یا حتی باعث کاهش رتبه سایت شما بشود. ( بک لینک چیست )

چه بک‌ لینک‌هایی بک لینک مفید و بک لینک خوب هستند؟

یک بک لینک خوب دارای ویژگیهای منحصر به فرد خود می باشد. به گزارش سایت سیب رنک ٬ بک‌ لینک‌هایی که به صورت طبیعی توسط نویسنده/مدیر سایت به سایت شما با یک متن و عبارت مرتبط به سایت شما ایجاد شده باشند بک‌ لینک خوب نامیده می‌شود.

+این بک‌ لینک‌ها نباید از سایت‌های اسپم بیایند

+نباید تعداد لینک‌های خروجی آن سایت بسیار زیاد باشد

+نباید از سایتی با اعتبار بسیار پایین که شبیه اسپم است بیاید

+نباید سایت لینک دهنده با سایت شما از نظر ارتباط موضوعی خیلی غریبه باشد .

چه بک‌ لینک‌هایی مضر هستند؟

شاید تا کنون خیلی از ماها فکر میکردیم که همه بک لینک ها مفید هستند. ولی خیر اینطور نیست.  روزانه بسیاری از سایت‌های اسپم به دنیا می‌آیند و با دریافت و ایجاد لینک‌های غیرطبیعی و اسپم به نتایج بالای گوگل می‌آیند و سپس پنالایز می‌شوند!

بک‌ لینک‌های مضر آن‌هایی هستند که :

-از سایت‌های غیرمرتبط می‌باشند

-دارای تعداد لینک‌های خروجی بسیار زیادند .بک لینک چیست

-از سایت هایی با آی پی هایی که اسپم شناخته شده‌اند هستند

-Anchor text  شما را بسیار تکرار کرده‌اند

-خودشان نیز تولید محتوا نمی‌کنند.

بک لینک چیست و بک لینک مضر و مفید
بک لینک چیست و بک لینک مضر و مفید

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره بک لینک در اختیارتان گذاشتیم استفاده کافی را کرده باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.