فواید و طرز تهیه ماسک روغن زیتون و آبلیمو

0

طرز تهیه ماسک روغن زیتون و آبلیمو به روشهای مختلف موضوع این بخش از سایت سیب رنک است. روغن زیتون برای پوست و مو فواید خیلی زیادی دارد. حال اگر به آن آبلیمو هم اضافه کنیم این خواص چند برابر می شود.

ماسک روغن زیتون و آبلیمو
ماسک روغن زیتون و آبلیمو

جلوگیری از پیری زودرس با ماسک روغن زیتون و آبلیمو 

برای جلوگیری از پیری زودرس می توانید از ماسک روغن زیتون و آبلیمو استفاده کنید. این ماسک صورت دارای ویتامین E است که یک آنتی اکسیدان قوی بوده و به کاهش خطر بیماری های قلبی، ورم مفاصل، و چین و چروک کمک شایانی می کند.

طرز تهیه ماسک روغن زیتون و آبلیمو

برای تهیه ماسک روغن زیتون و آبلیمو به ۴ قاشق غذا خوری روغن زیتون و ۱ قاشق غذا خوری آب لیمو تازه نیاز دارید.

برای تهیه آن باید روغن زیتون و آبلیمو تازه را با هم مخلوط کنید. سپس آن را روی پوست تان بمالید.

ماسک روغن زیتون و آبلیمو برای پوست خشک

یک روش دیگر برای تهیه این ماسک صورت برای پوست های خشک اضافه کردن زرده تخم مرغ به آن است. شما برای تهیه این ماسک به زرده تخم مرغ ۱ عدد ، روغن زیتون ۱۵ میلی لیتر (۱ قاشق غذا خوری) و آب لیموترش چند قطره نیازمندید.

برای تهیه این ماسک آبلیمو و روغن زیتون باید ابتدا زرده تخم مرغ را بزنید. سپس کم کم روغن زیتون را به آن اضافه کنید. حالا میتوانید چند قطره آب لیمو در آن بریزید. لایه ای از این ماسک صورت را روی صورت مالیده و ۱۵-۱۰ دقیقه استراحت کنید تا خشک شود. حالا می توانید صورت تان را بشویید.

ماسک روغن زیتون و آبلیمو به عنوان کرم دست و صورت

شما می توانید با کمک آبلیمو و روغن زیتون کرم دست و صورت تهیه کنید. برای تهیه این ماسک نرم کننده کافیست یک قاشق چای خوری آبلیمو را در یک قاشق غذاخوری روغن زیتون بریزید و یا به نسبت ۵ سی سی آبلیمو و ۵۰ سی سی روغن زیتون را در یک شیشه خالی مانند شیشه شربت سینه بریزید. سپس آنها را خوب با هم مخلوط کنید.

برای خوشبو شدن این کرم دست و صورت باید گل های معطر مانند گل یاس، گل مریم، گل یخ، گل سیب، گل به، گلسرخ، برگ نعنا و پونه، برگ و گل شمعدانی، هل، دارچین، پوست مرکبات، و غیره را به دلخواه به آن اضافه کرده و بعد از مدتی آن را صاف کنید.

هر روز از این کرم برای نرمی و لطافت پوستتان استفاده کنید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از سایت سیب رنک تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید. سعی کنید حتما از ترکیب روغن زیتون و آبلیمو برای لطافت پوست تان استفاده کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.