۸ مورد از غذاهای ضد سرطان روده

0

غذاهای ضد سرطان روده موضوع این بخش از سایت سیب رنک است. رژیم غذایی اشتباه یکی از علل سرطان روده بزرگ(سرطان کولون) می باشد. مصرف بیش از حد گوشت و سیب‌زمینی موجب افزایش خطر ابتلا و رشد پولیپ در مسیر گوارش شده و منجر به سرطان روده بزرگ می شود.

غذاهای ضد سرطان روده
غذاهای ضد سرطان روده

۱ ) لوبیا، عدس، نخود، و دیگر غذاهای سرشار از فولات از غذاهای ضد سرطان روده

یکی از خوراکیهای ضد سرطان روده ، غذاهای سرشار از فولات مثل لوبیا ، عدس و … است. این غذاها سرشار از فیبر، ذخایر فولات، و ویتامین B می باشد که وظیفه محافظت از DNA سلول در مقابل تخریب را دارند.

۲ ) شیر از غذاهای ضد سرطان روده

برای جلوگیری از سرطان روده مصرف شیر را فراموش نکنید. خوردن شیر به میزان یک لیوان در روز، خطر ابتلا به سرطان روده را ۱۵ درصد کاهش داده و موجب تقویت استخوان ها می شود.

۳ ) سبزیجات با برگ تیره یا خانواده کلم از غذاهای ضد سرطان روده

سبزیجات با برگهای تیره مثل کلم بروکلی، گل کلم، کلم قمری و… جزو غذاهای ضد سرطان هستند. این غذاها ترکیباتی دارند که مواد سرطان زا را قبل از اینکه به DNA سلولی آسیب وارد کنند، از بدن بیرون می کند.

غذاهای ضد سرطان روده
غذاهای ضد سرطان روده

۴ ) غلات کامل، میوه و سبزیجات از غذاهای ضد سرطان روده

فیبرها فرایند هضم غذا را سرعت می بخشد. با مصرف فیبرها اگر ماده‌ سرطان زایی مصرف کنید، زودتر هضم شده و خطرش کمتر است. هنگام هضم غذا در روده، ترکیباتی تشکیل می‌شوند که بدن را در مقابل اسیدهای صفراوی سرطان زا، که هنگام گوارش غذا ترشح می‌شوند، محافظت می‌کند.

۵ ) ماهی از غذاهای ضد سرطان روده

ماهی جزو غذاهای ضد سرطان روده می باشد. با خوردن حداقل ۳۰ گرم ماهی در هفته، خطر ابتلا به سرطان روده را ۳۰ درصد کاهش دهید. برعکس مصرف گوشت قرمز خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.

۶ ) زردچوبه از غذاهای ضد سرطان روده

زردچوبه خاصیت ضد سرطانی دارد. رنگدانه‌های طبیعی زرد موجود در زردچوبه که کورکومین نام دارند، یک فاکتور ضد سرطان عالی شناخته شده است.

زردچوبه یک ضد التهاب قوی بوده و موجب فرو نشانده شدن التهاب برای رشد تومور خواهد شد. یکی دیگر از فواید زردچوبه اینست که زردچوبه مواد سرطان زا را قبل از آسیب رسانی به DNA از بدن خارج کرده و موجب ترمیم آسیب‌ های وارده به آن خواهد شد.

۷ ) سیر و پیاز از غذاهای ضد سرطان روده

سیر و پیاز هر دو دارای سولفید می باشند که مواد سرطان زا را پاکسازی کرده و سلولهای سرطانی را وادار به خود تخریبی خواهد کرد. در نتیجه برای جلوگیری از سرطان روده باید هرگز آن را فراموش نکنید.

۸ ) چای سیاه و سبز از غذاهای ضد سرطان روده

طبق اطلاعات بدست آمده چای سبز و سیاه ترکیباتی دارد که موجب عقیم شدن مواد سرطان زا می شود. همچنین می توانند از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری کرده و آنها را تشویق به خود تخریبی می‌کنند.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از سایت سیب رنک تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.